Spacer po Bochni nie musi być nudny – naprawdę! Wystarczy odrobinę chęci i pomysłu. Naprzeciw wychodzi Centrum Informacji Turystycznej przy Plantach Salinarnych.
W bardzo łatwy sposób można zostać turystą we własnym mieście. Wystarczy, że dobrze zaplanujecie swoją trasę. Pomogą Wam w tym aż dwie gry miejskie: Paszport Odkrywcy Bochni oraz Historyczna Gra Miejska. Oferta skierowana jest również do podróżnych odwiedzających Solny Gród. Myślę, że to doskonała propozycja nie tylko dla dzieci oraz grup zorganizowanych. Warto spróbować swoich sił i przekonać się, jak dobrze znasz to miasto.
Bochnia znana jest z wielowiekowej historii oraz tradycji związanej z solą i górnictwem. Jej malownicze usytuowanie na pograniczu Pogórza Wiśnickiego oraz Kotliny Sandomierskiej sprawia, że jest ona ciekawym punktem na mapie każdego podróżnika. Można się pokusić o stwierdzenie, że nawet obowiązkowym. Nie od dziś mówi się, że Bochnia – podobnie jak Rzym – leży na siedmiu wzgórzach.
Zabytki oraz ciekawostki historyczne zawarte w grach miejskich sprawiają, że zwykły spacer ulicami naszego miasta nabiera charakteru, a przede wszystkim jest sposobem na przekazywanie kulturowego dziedzictwa najmłodszym.
Mapy oraz książeczki dostępne są w Centrum Informacji Turystycznej w starej kuźni na plantach salinarnych.
Jak się pewnie domyślacie, wraz ze swoimi dziećmi mamy już takie spacery za sobą i czekamy na kolejne edycje. Uważam, że wspólne podejmowanie takich wyzwań wzmacnia więź i niejako buduje poczucie tożsamości związane z miastem, w którym żyjemy. Przede wszystkim jest też polem do popisu dla dziecięcej ciekawości świata i wyobraźni.
Przy okazji różnych świąt pojawiają się również okolicznościowe wydania miejskich spacerów. Warto zatem sprawdzać aktualne informacje zamieszczane w mediach społecznościowych CIT.
W Centrum Informacji Turystycznej dostępne są również QUESTY – to kolejne propozycje na spacer ulicami Bochni. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.