Gwiazda z papieru. Instrukcja dla opornych


Sfera życia / wtorek, 1 grudnia, 2020

Z ręką na sercu. Nie zawsze się przykładam, bo czasem po prostu nie mam zbyt dużo czasu, ale zawsze wychodzi! A przyznam, że jest efektowna i robi klimat. W zależności od upodobań Twoja gwiazda może mieć 5 albo 6 ramion. U mnie zazwyczaj opcja minimum – wiadomo czas. Możesz też eksperymentować z rozmiarem. Jeśli zrozumiesz schemat wykonania, to potem ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia.

Instrukcję jej robienia ogarnęłam jakoś w podstawówce. Więc jeśli Ty nie załapiesz tego mini tutorialu to niestety – nie wiem jak Ci pomóc. Zostaną wtedy chyba warsztaty 1:1; a jak już to nic nie da – to niestety muszę Cię usunąć ze znajomych. Żart! Bardzo w Ciebie wierzę! Mówię to ja, która cierpi prawdziwe męki Tantala, bo kocham kleić, malować, z chęcią podziergam, ale niestety z prac plastycznych jak dotąd najlepiej wychodziło mi wynoszenie gruzu w dorywczej pracy.

Praktyka czyni mistrza. Ja niestety gubię się kiedy muszę zapamiętać sekwencję mającą trochę więcej niż 4 symbole. Po prostu najpierw praktyka a potem nauka. Bo to też nie jest tak, że nic w życiu nie zapamiętałam. Jakoś przecież udało mi się przeżyć 28 lat.

Jestem niechcianym dzieckiem malarstwa. Jestem brzydszą siostrą grafiki. Nie zasiliłam również szeregów wokalistyki. Dlatego piszę wiersze. Nadal jednak śpiewam, maluję, tworzę. Tylko po prostu się tym nie chwalę. A ta gwiazda serio wychodzi zawsze!

Zaczynamy

Do przygotowania jednej gwiazdy potrzebujesz:

  • 5 kartek A4, (na początku możesz spróbować na jakimś starym niepotrzebnym druku)
  • nożyczki
  • zszywacz
  • opcjonalnie klej do papieru
  • linijka też może się przydać (akurat ja nie uznaję)

1. Z kartek papieru wytnij kwadraty

Jak widzisz u mnie nie wychodzi to najrówniej. Oczywiście, Ty możesz użyć linijki. Ja nie widzę takiej potrzeby.

tu serio nie ma filozofii

2. Złóż powstałe kwadraty i wytnij paski

Skup się! Kwadrat złóż na pół – wzdłuż przekątnej. Po złożeniu ma Ci wyjść trójkąt. I następnie na tym trójkącie, wycinasz paski mniej więcej o szerokości 1 – 1,5 cm. One nie mogą się złączyć. To wygląda tak jakbyś po prostu nacinała kartkę. Paski mogą być cieńsze, mogą być grubsze – ważne, żebyś za każdym razem postępowała tak samo. Ja wycinam 4 paski – zobacz na zdjęciu poniżej.

tu już trochę filozofia, ale dasz radę

3.Teraz zszywanie / sklejanie

Rozłóż wyciętą kartkę, tak żebyś znów przed sobą miała kwadrat. Niżej filmik – będzie łatwiej.

Następnie musisz przyłożyć do siebie końce wyciętych wcześniej pasków. Następnie możesz je skleić albo zszyć – tak jak robię to na filmie. Ważnym krokiem jest naprzemienne układanie ramion. Raz wyginasz i nakładasz paski do środka (tak jak idzie zagięcie) a następnym razem wywijasz paski na zewnątrz. Brzmi nieco skomplikowanie, dlatego niżej krótki film.

Brawo! Masz już jedno ramię. A teraz to samo od początku – jeszcze cztery razy.

4. Zszyj ze sobą wszystkie ramiona gwiazdy

5. Zepnij wszystkie końcówki pojedynczych ramion jedną zszywką

Następnie przypnij dwa ramiona. Teraz wszystkie powinny być przymocowane.

6. Brawo! Prawdopodobnie tego nie spartoliłeś!

Daj znać, jeśli się udało. Ale tylko jeśli się udało!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.