7 rzeczy, za które dziękuję mojej mamie


Sfera życia / niedziela, 26 maja, 2019

W tym obszarze życia schemat dla każdej z kobiet brzmi podobnie. Zazwyczaj jest bardzo młoda, kiedy jej się to przytrafia. Ma skurcze. Odeszły jej wody. Jest przerażona, ale czeka na spotkanie z Tobą. Wjeżdża na porodówkę całkiem nieświadoma tego, co się zaraz wydarzy. Ma wielkie szczęście, jeśli trafi na życzliwą położną – dwadzieścia kilka lat temu nie było to standardem. Dziejesz się Ty! Wydarzenie, które ukształtuje ją na całe życie. Ale też takie, które kształtuje ją przez całe życie. Takie, które najbardziej da jej popalić. Ale też takie, które mocno wyryje się w jej sercu.

Choćbyś z wdzięcznością przynosił największe bukiety, wręczał najpiękniejsze laurki nie zrozumiesz jak bardzo Cię kocha oraz tego, co dla Ciebie zrobiła w tym dniu. Nie zrozumiesz dopóty, dopóki sam nie zostaniesz rodzicem! Dzień Matki to nie tylko zapach ciasta wyciąganego z jej piekarnika. Dzień Matki to hołd tym wszystkim nieprzespanym nocom i pochylenie się nad sensem ząbkowania tudzież innych pieluszkowych spraw. Dzień Matki to przypomnienie, że kocha się cały rok! I, że za mało się ją, przez ten rok, docenia. W naszych oczach wciąż piękna i młoda, pełna energii. Nawet nie zauważasz, kiedy wyrósł jej siwy włos. Ona lamentuje, że jest już ich kilka. Twoje serce tego nie widzi. Z czasem tylko, kątem oka dostrzegasz, że idzie trochę wolniej, niż kiedyś. A swoje już w życiu przeszła.

Z okazji Dnia Mamy, mały research życiowych mądrości. Dzięki Tobie jestem tym, kim jestem. Masz dowód na to, że to, co do nas mówiłaś zakiełkowało. Dlatego poniżej 7 rzeczy, za które dziękuję mojej mamie!

  1. Dziękuję za to, że POKAZAŁAŚ, jak być dobrym człowiekiem. Pokazałaś, że nieważne jest wykształcenie, wiek i kolor skóry – najpierw trzeba być człowiekiem, po prostu.
  2. Dziękuję za to, że POWTARZAŁAŚ: Nie musisz wszystkich kochać, ale masz wszystkich szanować – zanim to się stało modne.
  3. Dziękuję za to, że Twoja mądrość życiowa nigdy się nie kończy. Wciąż UCZYSZ mnie, że trzeba cieszyć się z życia. Szkoda czasu na urazy i przejmowanie się pewnymi konwenansami. Ciągle powtarzasz, że jesteśmy tu tylko na chwilę. Potrafisz dać tyle spokoju, kiedy we mnie wszystko się buntuje.
  4. Dziękuję, że DAŁAŚ mi i mojemu rodzeństwu życie, a potem pomogłaś przez to życie przejść. To, gdzie każde z nas jest, w dużej mierze zawdzięcza właśnie Tobie. Jesteś prawdziwym oparciem – nawet w tych chwilach, kiedy Tobie jest trudno.
  5. Dziękuję za to, że WSPIERAŁAŚ i robisz to nadal. Pozwoliłaś mi żyć własnym życiem, spełniać swoje marzenia, popełniać własne błędy, ponosić konsekwencje swoich wyborów. To ukształtowało moją przyszłość!
  6. Dziękuję za to, że POTRAFIŁAŚ WYMAGAĆ i oczekiwać – jednocześnie dając mi czas na zrozumienie pewnych kwestii. To sprawiło, że czułam się ważna.  
  7. I wreszcie, dziękuję za to, że mnie nie zepchnęłaś z górki jak spacerowałyśmy w wózku. Mniemam, że miałaś wiele okazji i jeszcze więcej powodów, by to zrobić. A jednak jestem tu!

Tobie powiedzieć DZIĘKUJĘ to jakby nie odezwać się wcale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.